تبلیغات
document.getElementById) if(document.layers) x.left=280/2; return true; } خدمات وبلاگ نویسان جوان طرح برتر - ارائه چند مدل مبتنی بر فناوری برای کاهش ترافیک شهری
طرح برتر
طرح برتر....وب سایت علمی.آموزشی

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 آبان 1389

عقیده کارشناسان بر این است که فناوری های نوین تنها راه مقابله با ترافیک سنگین بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ جهان است. به گزارش خبرگزاری مهر، طی یک دهه گذشته و به لطف توسعه بنیادین طیف وسیعی از دانشهای نوین، راهکارهای تازه ای برای کاهش ترافیک سنگین جاده ای و خیابانهای کلانشهرهای مختلف جهان ارائه شده است.
13880216_gps ارائه چند مدل مبتنی بر فناوری برای کاهش ترافیک شهری

سامانه های مسیریابی از جمله مظاهر نوین فناوری های جدید به حساب می آیند که کارشناسان به استفاده از آنها برای کاهش ترافیکهای درون و برون شهری امید زیادی بسته اند.

در این میان ابداع فناوری سامانه GPS متصل به اینترنت DASH Express که در خودروها نصب می شود یکی از جدیدترین تحولات در زمینه کمک به کاهش ترافیکهای درون شهری عنوان شده است.

با استفاده از این سامانه هر خودرو می تواند به سایر خودروهای اطراف اطلاعات مناسبی درباره وضعیت ترافیک ارائه کند.

محققان از هم اکنون امیدوارند که استفاده از این فناوری نوین در تمامی خودروهای جدید اجباری شود.

به گزارش مهر، این سامانه جدید به صفحه نمایشگر نسبتا بزرگی مجهز است که تمامی اطلاعات ترافیکی و هشدارهای لازم را در اختیار راننده قرار می دهد.

اخیرا نیز یکی از شرکتهای تولید کننده خودرو به منظور کاهش ترافیک دستگاه کوچکی تولید کرده است که با نصب در داخل خودرو راننده را از میزان ترافیکی که در پیش رو دارد مطلع می کند. این شرکت آلمانی به منظور کاهش ترافیک در خیابانها و سهولت رانندگی برای رانندگان، دستگاه “Travolution” را طراحی و تولید کرده است.

این دستگاه درون خودرو نصب شده و سرعت راننده را با زمان سبز بودن چراغ راهنمایی و رانندگی هماهنگ می کند. در واقع این ابزار سرعت حرکت اتومبیل را با جریان حرکت خودروها در مسیرهای مختلف تنظیم کرده و با اتصال به انتقال دهنده هایی که در داخل علائم راهنمایی و رانندگی قرار گرفته اند، اطلاعات مربوط به ترافیک را دریافت کرده و به راننده منتقل می کند.

پس از تعیین موقعیت اتومبیل توسط دستگاه و یافتن مسیر مورد نظر با محاسبه اطلاعات ارسال شده از علائم رانندگی میزان سرعت پیشنهادی اتومبیل بر روی نمایشگر این دستگاه به راننده ارائه خواهد شد.

این دستگاه در کاهش آلودگی محیط زیست بسیار موثر بوده و به دلیل کاهش تعداد خودروهای موجود در ترافیک، میزان گازهای گلخانه ای تولید شده توسط اگزوز خودروها نیز کاهش خواهد یافت.

به گزارش مهر، گرایش به طراحی و ساخت خودروهای کوچک و باریکتر نیز به عنوان راهکاری جدی برای مقابله با ترافیک های سنگین محسوب می شود.
به تازگی در آمریکا با توجه به وجود خودروهای پهن پیکر که انتقاد کارشناسان را به دنبال داشته، گرایش جدیدی برای ساخت خودروهای باریکتر و کم حجمتر ایجاد شده است.
در این میان خودروی مینی همچون BMW Mini E می تواند به عنوان راهکاری مناسب در نظر گرفته شود. این خودرو که قرار است از سال ۲۰۱۰ به عنوان یک خودروی برقی کم حجم راهی خیابانها شود یکی از استراتژیهای کاربردی برای مقابله با ترافیکهای سنگین شهری است.

منبع: خبرگزاری مهر
طبقه بندی: مطالب گوناگون، 
ارسال توسط اسپارت
آرشیو مطالب
نظر سنجی
مطالب چطور بود؟صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin
خدمات وبلاگ نویسان جوان < / html >

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس